21.09.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Battalgazi Belediyesi, 3 noktada açılan yeni yollarda da çalışmaları sürdürüyor.

Battalgazi Belediyesi, 3 noktada açılan yeni yollarda da çalışmaları sürdürüyor.

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN YOLLARA REKOR YATIRIM

İMAR YOLLARI VE YOL AÇMA ÇALIŞMALARINDA 15 AYDA 5 MİLYON TL YATIRIM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in göreve gelmesiyle birlikte imar planlamalarını  öncelikli olarak gündemine alan Battalgazi Belediyesi, aynı zamanda yeni imar yollarını da açarak Battalgazi’nin yaşam kalitesine değer katıyor. İlçe sınırları içerisinde 15 ayda 23 km’lik yeni imar yolu ve yol açma çalışması gerçekleştiren Battalgazi Belediyesi, 3 noktada açılan yeni yollarda da çalışmaları sürdürüyor.

İlçenin gelişmesi, ferahı ve huzuru için çalışmalarını sürdüren Battalgazi Belediyesi, imar ile ilgili konularda da yoğun bir şekilde çalışma yürütüyor. İlçenin belli bir imar dahilinde gelişmesi için yapılan çalışmalar kapsamında Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatları doğrultusunda yeni yollar da vatandaşların hizmetine sunuluyor. Medeniyetin göstergesi olarak tabir edilen yollar da daha modern hale getiriliyor.

BAŞKAN GÜDER, “EKİPLERİMİZLE GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ”

‘Yol Medeniyet’tir’ düsturuyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ,yapılan çalışmaları yerinde inceledi. İlçede son 1 ay içerisinde 8 km imar yolu ve yol açma çalışması gerçekleştirildi. 31 Mart yerel seçimlerinden bu zamana kadar 23 Km’lik yol çalışması yapıldı. İlçenin farklı noktalarında yapılan çalışmalarda ilk olarak alt yapı çalışmaları yapılırken, daha sonra gerekli stabilize ve asfaltlama işlemi yapılıyor. Geçen 15 ay içerisinde rekor derecede yol çalışması gerçekleştirdik. Pandemi ve Depreme rağmen hizmetlerimizi aksatmamak için tüm ekiplerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz.  Battalgazi Belediyesi olarak bu yeni imar yolları ve yol açma çalışmalarına 5 milyon TL civarında yatırım gerçekleştirdi” dedi.

Reklam

“AÇILAN YOLLAR VATANDAŞIN HİZMETİNE SUNULDU”

Havaların ısınmasıyla birlikte yol çalışmalarına ağırlık verildiğini ifade eden Güder: “2020 yılı içerisinde, Hanımınçiftliği mahallesi’nde 2 bin metre, Çöşnük Mahallesi’nde bin metre, Orduzu Mahallesi’nde 3 bin metre ve Çamurlu Mahallesi’nde 200 metre olmak üzere 6 bin 200 metre imar yolu açılırken;  Hisartepe Mahallesi’nde 300 metre, Yaygın Mahallesi’nde bin metre, Uluköy Mahallesi’nde bin 400 metre ve Gülümuşağı Mahallesi’nde bin 100 metre olmak üzere 2 bin 800 metre yol açma çalışması yapılarak ilçe halkının hizmetine sunuldu. Yapılan çalışmalar sonrası 2020 yılında Battalgazi ilçe sınırlarında 10 bin metre yol yeni yol açıldı” şeklinde konuştu.

“2020’DE 20 BİN METRELİK İMAR YOLUNU  HİZMETE AÇMAYI PLANLIYORUZ”

Yeni imar yolları için de çalışmaların sürdüğünü bilgisini veren Güder: “Son olarak Çöşnük Mahallesi’nde Ulupınar ve Memur Sen TOKİ alt kısmında 1 Km’lik,  Orduzu Bahçebaşı’nda 3 Km’lik ve Çamurlu Mahallesi’nde 300 metre olmak 4 bin 300 metre yeni yolu da Temmuz ayında vatandaşın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha yaşanabilir bir Battalgazi oluşturmak için çalışmalarımız sürecek. 2020 yılı sonuna kadar en az 20 bin metrelik imar yolunu daha hizmete açmayı planlıyoruz. Yollar öncelikle alt yapı çalışmasının yapılacağı düzeye getirilerek alt yapı çalışmasında tamamlanmasının ardından asfaltlanarak kullanıma hazır hale getirilecek” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: