14.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Battalgazi Belediyesi, 2024 yılı çalışmalarının startını verdi.

Battalgazi Belediyesi, 2024 yılı çalışmalarının startını verdi.

Battalgazi Belediye Meclisi, 2024 yılının ilk olağan toplantısının 1’inci birleşim, 1’inci oturumunu Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in başkanlığında gerçekleştirdi.

Toplantıda, 12 gündem maddesi görüşüldü. Ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ve komisyon raporları görüşülürken, meclis üyelerinin huzur hakkı belirlendi ve denetim komisyonuna üyeler seçildi.

Toplantıda konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 2023 yılında yapılan çalışmalara değindi. Güder, “Yaklaşık beş yılımızı tamamlamış olduk. Tüm arkadaşlarımın bunda emeği var. Emeklerinden dolayı herkese teşekkürlerimi ifade ediyorum. Ahenkli ve uyumlu bir şekilde bu dönemi tamamlamış olduk. Çok güzel hizmetlere hep beraber imza atmış olduk. Sıkıntılı süreçler Battalgazi bölgesinde yeni yerleşke yerlerinin açılmasına vesile oldu. Sıkıntılı süreçlerde krizi fırsata çevirdik. Ve sonuç olarak meyvelerini almış olduk. Şükürler olsun ki, ‘belediyeden talebimiz oldu, bu talebimiz yerine getirilmedi’ şeklinde bir ifadeyle, cümleyle karşılaşmadık. Bu da çok önemli bir meziyet, başarı olarak addediyorum. Deprem sonrasındaki süreçte insanları çadıra kavuşturmak, konteynere kavuşturmak, onların yiyecek, giyecek ihtiyaçlarını karşılamak gibi çalışmalarımız oldu. 2023’ün son üç ayı yapmış olduğumuz çalışmaları hızlı, seri şekilde anlatmaya çalıştık. Yapmış olduğumuz çalışmalarla hakikaten Battalgazi’ye bir katma değer sağladığımızı düşünüyorum. Aldığımız bayrağı hep daha ileriye taşımaya çalıştık” dedi.

Toplantıda meclis üyelerinin huzur hakkı 5 bin 500 TL olarak belirlendi. Denetim komisyonuna ise Battalgazi Belediye Meclisi 2. Başkan Vekili Ahmet Solmaz, AK Parti Meclis Üyeleri Mustafa Umut Yalçın, Zafer Kırçuval ve İyi Parti Meclis Üyesi Mustafa Karaman seçildi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Ocak ayı olağan toplantısının 2’inci birleşim, 1’inci oturumu için 9 Ocak Salı günü saat 14:00’te Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yeniden bir araya gelecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ