30.05.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Başkan Güder, “İlçemizdeki tarihi mekanların tanıtımına büyük önem veriyoruz” dedi.

Başkan Güder, “İlçemizdeki tarihi mekanların tanıtımına büyük önem veriyoruz” dedi.

‘ARSLANTEPE’DEN NEMRUT’A TARİHİ YOLCULUK’ İLGİ GÖRÜYOR

BAŞKAN GÜDER: “TARİHİ MEKANLARIMIZIN TANITIMI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Arslantepe’den Nemrut’a Tarihi Yolculuk’ projesi kapsamında düzenlenen gezi turuna katıldı. Başkan Güder, “İlçemizdeki tarihi mekanların tanıtımına büyük önem veriyoruz” dedi.

Yaşamın binlerce yıldır aktığı, nice medeniyete ev sahipliği yapan Medeniyetin Kalbi Battalgazi’de düzenlenen ‘Arslantepe’den Nemrut’a Tarihi Yolculuk’ projesi yurt içi ve yurt dışından büyük ilgi görüyor. İlçedeki tarihi mekanların tanıtımına büyük önem veren Battalgazi Belediyesi, Malatya’da yaşayıp ve bugüne kadar tarihi mekanları göremeyen vatandaşlar için sosyal mesafe kuralları çerçevesinde düzenlediği gezi turuna, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’de katıldı. Malatya’nın tarihi ve coğrafik güzelliklerini tanıtmayı hedefleyen bu proje sosyal mesafe kuralları çerçevesinde düzenlenirken gezi turuna katılan Başkan Güder, katılımcılarla yakından ilgilendi.

YURT DIŞINDAN KATILIM SAĞLANDI

Tabiat güzellikleri ile ilçenin göz bebeği olan Orduzu Galip Demirel Çınar Park’ta katılımcılarla kahvaltı yapan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, özellikle gezi turuna yurt dışından katılan vatandaşlara ilçedeki tarihi mekanların güzelliklerini anlattı. Gezi turunda bol bol hatıra fotoğrafı çektiren katılımcılar, düzenlenen bu güzel organizasyon için Başkan Güder’e teşekkürlerini iletti.

Reklam

KANDEMİR: “PROJEMİZ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR”

Düzenlenen tur gezisinin büyük ilgi gördüğünü aktaran Battalgazi İnşaat Şirketi ve Arslantepe Personel A.Ş. Genel Müdürü Oğuzhan Kandemir, gezi turuna eşlik eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürlerini ileterek, şunları söyledi: Arslantepe’den Nemrut’a Tarihi Yolculuk adlı gezi turumuza büyük ilgi var. İkinci turunu gerçekleştirdiğimiz turumuzda misafirlerimizi Orduzu Galip Demirel Çınar Park’ta kahvaltıda ağırladık. Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’de misafirlerimizi ziyaret ederek, tura katıldı. Başkanımıza teşekkürlerimizi iletiyorum. Katılımcılarımızı, Battalgazi’mizin tarihi mekanlarından başlayarak, Nemrut’ta son bulacak olan tur yolculuğuna uğurladık. Bu proje Malatya için bir kazanım diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜDER: “TARİHİ MEKANLARIMIZIN TANITIMI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Battalgazi’nin tarihi mekanlarının tanıtımına büyük önem verdiklerinin altını çizen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Bizler Battalgazi’yi Medeniyetin Kalbi olarak görüyoruz. Özellikle Anadolu’yu Anayurt yapan Battalgazi’miz de, tarihi ve kültürel eserlerimizi ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak amacıyla bu gezi projemizi başlattık. Battalgazi’mizdeki tarihi mekanların tanıtımına büyük önem veriyoruz. Proje kapsamında ikinci turumuzu gerçekleştiriyoruz. Malatya’mız ve Battalgazi’mizde yaşanmışlıkları gün yüzüne çıkararak, vatandaşlarımızla paylaşmak bizleri mutlu ediyor. Organizasyonumuz ilk olarak ilçemizin güzide yerlerinden bir tanesi olan Çınar Park’ımızda kahvaltı programı ile başlıyor. Sonrasında ise Arslantepe Höyüğü, Silahtar Mustafa Paşa Kervansaray’ı, Poyraz Konağı, Ulu Camii, Türbeler, Kümbetler, İspendere ve sonrasında ise Nemrut yolculuğu ile son buluyor. Hala yeni buluntulara rastlanılan Arslantepe Höyüğü’nün UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nden kalıcı listeye dahil edilmesi için yürüttüğümüz çalışmalar sürüyor. Biz, Arslantepe Höyüğü’müzü önemsiyoruz, Dünya önemsiyor. Bugün ki turumuza Tayland’tan gelen misafirlerimiz var. Yurt dışından yoğun katılım sağlanıyor. Buda bizleri fazlasıyla memnun ediyor. Katılımcılara güzel bir tur gezisi geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: