29.09.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Başkan Avşar’dan MHP  Kamp değerlendirmesi

Başkan Avşar’dan MHP  Kamp değerlendirmesi

Başkan Avşar’dan MHP  Kamp değerlendirmesi

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığı tarafından MYK,MDK, Milletvekilleri ve İl Başkanlarını kapsayan 2020 yılına dair 2 günlük strateji toplantısını değerlendirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, “Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Milletvekilleri ve İl Başkanları ortak toplantısı Ankara’da gerçekleşti. MHP Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli bey’in önderliğinde 2 günlük başarılı ve son derece faydalı bir toplantıyı ifa ettik. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, ekonomik gelişmeler ve dış politika ele alınmıştır. 2020 yılına dair stratejinin belirlendiği Kampta akademisyenler Libya’dan İran’a, Doğu Akdeniz’den Suriye’ye kadar çeşitli alanlarda dış politika konusu ele alındı.” dedi.

Verimli bir toplantıyı geride bıraktıklarını dile getiren MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar,” Liderimizin emrettiği gibi, Davamız dualıdır. Davamız hak davasıdır, hakikat davasıdır, İlay-ı Kelimetullah davasıdır. Cihan yıkılsa emin olun çatımız sarsılmayacaktır. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Biz Türkiye sevdalısı cesur yürekleriz. Biz Türk milletine mensubiyeti şerefyap gören muazzez ve müstesna dava insanlarıyız.” ifadelerini kullandı.

Sayın Bahçeli milletine karşı hizmet anlayışını bireysel bir sorumluluk duygusuyla karşılayan ama bu duygunun izahını çağlar içinden akıp gelen Türk’e has bağımsızlık anlayışıyla referanslayan bir felsefeye sahip olduğunu açıklayan Avşar, ” Devlet Bahçeli erdemle bilgiyi, sorumlulukla bağımsızlık esasını terkip eden tek siyasetçidir. Dürüst siyaset bedeli ne olursa olsun halkın hakkı olan siyasettir. Milletine yalan söylemeyen, milletine sırtını dönmeyen, otururken ayakkabısının tabanını değil, siyasetin yalanını değil, mülkün talanını değil, ne olacaksak beraber olacağız demenin sorumluluğunu paylayan bir devlet adamıdır. Bizim İçin 0, sadece bir lider, bir Genel Başkan, Bir ağabey değil, devletimizin ihtiyaç duyduğu yeniden yapılanma ve aydınlanma sürecini başlatan yol gösterici daha doğrusu bir ‘SİYASİ REHBER’ dir. şeklinde konuştu.

Başkan Avşar 2020 yılına dair strateji toplantısında Teşkilat Başkanı Semih Yalçın ile de bir toplantı gerçekleştirdiklerini  açıkladı. Avşar, tüm illerde kongre sürecinin genel merkezce verilecek emir ile gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: