29.11.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Akçadağ Dedeköy mahallesi içme suyuna kavuşuyor

Akçadağ Dedeköy mahallesi içme suyuna kavuşuyor

DEDEKÖY SAĞLAM İÇMESUYU ALTYAPI AĞINA KAVUŞUYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Akçadağ İlçesi’nin Dedeköy mahallesine yaklaşık 3,5 km’lik içmesuyu hattı çalışması devam ediyor.

 

Muhtar Vedat Tekbaş: İçmesuyu Sıkıntımız Çözüldü

Akçadağ İlçesi Dedeköy Mahalle Muhtarı Vedat Tekbaş, içmesuyu konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirterek, Malatya’nın büyükşehir olmasıyla birlikte MASKİ’nin sıkıntıyı en kısa sürede çözdüğünü söyledi. Muhtar Tekbaş, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yapmış olduğu 100 konutlu köyümüzün içmesuyu altyapısını Malatya Büyükşehir Belediyesi tamamladı. Şu anda yaklaşık 3,5 km’lik içmesuyu şebekemiz yapıldı. Hidrofor binamızda yapılıyor, her evin abonesini götürdüler. 100 haneye tek tek su götürdüler çok güzel iş oldu. Burdan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır beye ve MASKİ Genel Müdürü Dr.Özgür Özdemir’e teşekkür ediyorum, güzel bir hizmet gördü köyümüz içmesuyu sorunumuz kalmadı” dedi.

 

Dr. ÖZDEMİR: İçmesuyu Altyapı Çalışmalarında Sona Yaklaştık

        Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Akçadağ ilçesinin Dedeköy mahallesinde içmesuyu altyapı çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirterek, “Tüm ilçelerimizin modern bir altyapıya kavuşması için çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor. Bu kapsamda Akçadağ ilçesinin Dedeköy mahallesine 3,5 km içmesuyu hattı çalışmasının yanı sıra 102 adet abone bağlantısı, 2 adet vana odası ve 1 adet 20 m3’lük içmesuyu deposu çalışması gerçekleştiriyoruz. Dedeköy mahallemiz de şuana kadar 3,5 km’lik içmesuyu hattıyla beraber 102 adet abone bağlantısı ve 2 adet vana odası çalışmalarını tamamladık. İçmesuyu depomuzun tamamlanmasıyla birlikte mahallemiz sağlam altyapıya kavuşmuş olacak” dedi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: